TeknoMars

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yapay Zeka
  4. »
  5. ChatGPT İle İnternete Bağlanma Yöntemleri

ChatGPT İle İnternete Bağlanma Yöntemleri

chatgpt ile internete bağlanma yöntemleri

OpenAi Bing ile aramayı etkinleştirerek kullanıcıların en güncel verilere sahip olabilmesi için interneti tarayan özelliğini yeniden aktifleştirdi. Bu sayede ücretli üyelik sahipleri ChatGPT ile birlikte herhangi bir konuda en son bilgilere erişim sağlayabilecekler. ChatGPT ile internete bağlanmak istiyorsanız bu yazımızı okumaya devam edin, sizlere 3 farklı yöntem sunuyor olacağız.

ChatGPT Nedir?

ChatGPT insanların hem ücretli hemde ücretsiz planlar ile giriş yapabildiği ve yapay zeka ile konuşabildiği bir platformdur. Bu platformda sorularınızı yanıtlayan bir yapay zeka teknolojisi bulunmaktadır. 30 Kasım 2022 tarihinde prototip olarak halkın kullanımına sunuldu ve bir çok alandaki bilgisi ile insanların dikkatini üzerine toplamayı başardı.

ChatGPT ile neden internete bağlanılır?

Ücretli üyelik özelliği ile birlikte internete bağlanarak güncel verileri çekersiniz. Böylece sizin sorularınıza vereceği cevaplar her zaman doğrudan o tarihteki verilere dayanarak olacaktır. Normal olarak kullandığımız kısımda bizlere güncel bilgileri vermez. Dolayısıyla edindiğimiz bilgiler ve oradan elde ederek hazırladığımız içerikler güncelliğini yitirmiş içerikler olabilir. Böyle bir durumla karşılaşmamak için ücretli üyelik alınarak internet üzerinden güncel veriler alınmaktadır.

Bing ile Göz At aracılığıyla ChatGPT İle İnternete Bağlanma

Çeşitli güncellemelerin ve hata düzeltmelerinin ardından OpenAI “Bing ile Göz At” seçeneğini ChatGPT’ye geri getirdi. OpenAi blogunda Michael Schade tarafından yazılmış olan makaleye göre artık herhangi bir üçüncü taraf eklenti kullanmaya gerek kalmadan ChatGPT ile internette gezinebilirsiniz. Bununla birlikte, bu özelliği kullanmak için ayda 20 ABD doları tutarındaki ChatGPT Plus’a abone olmanız gerektiğini unutmayın.

Bing ile Göz At Nasıl Kullanılır?

ChatGPT İle İnternete Bağlanma
  • Ayarlar ve Beta’ya tıklayın
  • Beta özellikleri’ni seçin
  • Bing ile Göz At’ seçeneğini açın

Ve artık son güncellemeleri internetten çekebileceği için doğru bilgilere erişebileceksiniz.

KeyMate.AI arama eklentisi ile internet’e bağlayın

ChatGPT ile internete bağlanmak istendiği zaman ilk önerimizin alternatif yöntemi ise eklenti kullanmaktır. Yine ücretli üyelik abonesiyseniz ve gelişmiş bir arama seçeneğine erişmek istiyorsanız bu eklenti tam olarak size göre. Eklenti mağazasından kolaylıkla yüklenebilir durumda. Aylık 20 ABD doları tutarındaki ücreti bu eklentiyi kullanmak içinde ödemeniz gerektiğini tekrardan hatırlatalım.

WebChatGPT eklentisi

WebChatGPT eklentisi de tarayıcınıza yükleyebileceğiniz bir eklenti olup, bazı kullanıcılar tarafından tercih edilmeye devam ediyor.

Hangi yöntem mantıklı?

Tabiiki burada mantıklı olan ilk baştaki önerimiz, yani Bing ile göz at aracılığıyla ChatGPT’yi internete bağlamak olacaktır. Eklentilere güvenerek bilgilerinizi tehlikeye atmak yerine, OpenAi’nin kendi geliştirmiş olduğu bir yöntemi kullanmak doğru bir seçim olacaktır. Bilgilerin doğruluğundan ne ChatGPT’nin ne de OpenAI’nin sorumlu olmadığını unutmayın.

Daha önce de yapay zeka hakkında çeşitli yazılar hazırlamıştık. Bu teknolojiyi kullanarak yapılabilecekleri sizlere hazırlamıştık. Bugün, bu yazımızda ise en güncel verilerle bir yapay zeka nasıl kullanılır sizlere bunu anlatmaya çalıştık. Eğer sizlerinde bu konu hakkında tavsiye ve önerileri varsa makale altından önerilerinizi göndermeyi unutmayın.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir