TeknoMars

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Mobil
 4. »
 5. iOS 10 Problemleri Nasıl Çözülür?

iOS 10 Problemleri Nasıl Çözülür?

Güncelleştirmeye bağlı işletim sistemi problemleri tıpkı bilgisayarlarda olduğu gibi telefonlarda da sık görülür. Telefonu iyileştirmeye yönelik olan işletim güncellemeleri kullanıcıların karşılaştığı hataları gidermeye yöneliktir. Bu nedenle iOS 10 kullanıcılarının da işletim sistemlerini güncel tutması gerekir. Bununla beraber kullanıcıları rahatsız eden iOS 10 problemleri birkaç sebebe bağlı olabilir.

iOS 10 İçin Temiz Kurulum Sağlayın

Apple tarafından kullanıcılara önerilen bir yöntem olan temiz kurulum yöntemi birkaç farklı şekilde yapılabilir. Temiz kurulum yapıldıktan sonra pek çok kullanıcının iOS 10 problemleri ortadan kalkar. Bu sayede telefon ilk günkü gibi hızlı bir şekilde kullanılabilir. iOS 10 temiz kurulum yapmak için aşağıdaki adımlardan birini uygulamak yeterlidir:

 • Telefonun yedeğini iCloud ya da iTunes üzerinden alın. Daha sonra ara kablo aracılığı ile telefonu bilgisayara bağlayın. Son olarak telefonun yedeğini aldığınız yerdeki geri yükle butonuna tıklayıp işlemi tamamlayın.
 • Mobil cihazınızda bulunan iPhone’umu bul özelliğini kapatın. Bu şekilde telefon kendiliğinden hiçbir sorun olmadan kurulum sağlayacaktır.

Temiz kurulum sağladıktan sonra dikkat edilmesi gereken konulardan biri yedek yüklememektir. Yedeklerin yüklenmesi önceki sürümlerde mevcut olan hataları güncel sürüme taşımaya neden olabilir. Böylece önceki sürümdeki hatalar kendini tekrar gösterir. Bu nedenle Apple tarafından yedeklerin yüklenmemesi tavsiye edilir.

iOS 10 İçin Brick Hatasının Çözümü

Güncelleştirmenin doğru bir şekilde yapılmaması halinde bazı cihazlarda brick hatası görülür. Bu hata özellikle güncelleştirmenin yayınlandığı ilk zamanlar pek çok kullanıcı tarafından bildirilen bir problem oldu. Apple bu durumu bir güncelleştirme yaması ile çözdü. Buna rağmen nadiren de ortaya çıkan iOS 10 brick hatasının çözümü için güncelleştirmenin doğru yapılması gerekir.

iOS 10 İçin Batarya Hatasının Çözümü

Bataryanın eskisi kadar dayanmadığı konusunda şikayet eden pek çok iOS 10 kullanıcısı bu sorunu özellikle güncelleştirmeden sonra aldığını belirtiyor. Bataryanın uzun ömürlü olması daha çok kullanıcıya bağlı bir durumdur. Kullanıcılar dikkat edecekleri şu noktaları ile iOS 10 batarya ömrünü uzatabilir:

 • Telefonun düşük güç modunda kullanılması batarya ömrünü uzatır. Bu modda arka planda çalışan uygulamalar durdurulduğu için batarya daha uzun süre dayanır.
 • Hücresel verinin açık kalması bataryanın hızlı bir şekilde tükenmesi ile sonuçlanır. Bu nedenle internet kullanılmıyorken hücresel veriyi kapatmak batarya ömrünü uzatır.
 • Ekran parlaklığı, bataryanın ömrü üzerinde düşünüldüğünden daha büyük bir etkiye sahiptir. Ekran parlaklığını kısarak batarya ömrünü arttırmak mümkündür.
 • Pek çok kişinin fark etmediği durumlardan biri telefondaki arka plan uygulamalarının bataryayı çok çabuk bitirdiğidir. Arka planda çalışan uygulamaları kapatmak bataryanın uzun ömürlü olmasını sağlar.

iOS 10 İçin Aşırı Isınma Probleminin Çözümü

Güncelleştirme yaparken telefonun aşırı ısınması sık görülen bir durumdur. Bunun nedeni telefonda güncellenen pek çok uygulama olmasıdır. iOS 10 aşırı ısınma problemini hafifletmek için güncelleştirmeden sonra bir süre işlem yapmamaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir