TeknoMars

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji
  4. »
  5. Samsung Galaxy Watch 6 Alınır Mı?

Samsung Galaxy Watch 6 Alınır Mı?

samsung galaxy watch 6 kol saati

Bu ay Galaxy Watch 6’nın piyasaya çıkmasıyla birlikte herkesin aklında tek bir soru var. Galaxy Watch 6 almaya değer mi? Galaxy Watch 5 sahibiyseniz bu yükseltmeyi yapmak zorunda değilsiniz ancak daha eski model Galaxy Watch’ınız varsa veya Android telefonunuz için bir akıllı saat satın almak istiyorsanız, Samsung Galaxy Watch 6’yı tavsiye edebiliriz.

Watch 5 ve Watch 6’nın fiziksel boyutları aynıyken çerçeve inceltildi ve ekran boyutu yüzde 20 artırıldı. Galaxy Watch 4 veya önceki bir modele sahipseniz Watch6, safir kristal kullanan daha dayanıklı bir saat olarak fark yaratıyor.

Galaxy Watch 5 ve Watch 6 aynı sağlık sensörlerini kullanıyor. Kalp ritminizi görebilir, kan basıncınızı ve kanınızdaki oksijen düzeylerini kontrol edebilir ve egzersizlerinizi otomatik olarak takip edebilirsiniz. Yani temel saat işlevlerinin hepsini yerine getiriyor. Sıcaklık sensörü artık adet döngünüzü takip edebiliyor. Watch 6, 40 saate yakın bir şarj ömrüne sahip. 8 dakikalık şarj ile o geceyi şarj etmeden tamamlamanızı sağlıyor.

Samsung Galaxy Watch 6, önceki modele kıyasla birçok önemli iyileştirmeyle birlikte geliyor. En önemli geliştirmelerden biri yeni çift çekirdekli 1,4 GHz Exynos W930 yonga setidir. Bu, Galaxy Watch 5’te kullanılan 1,18 GHz Exynos W920 Çift Çekirdekli yonga setine göre gelişmiş performans ve daha sorunsuz çalışma sağlar.

Samsung Galaxy Watch 4 veya daha eski bir modele sahipseniz veya Android telefonla kullanmak üzere bir Wear OS saati satın almak istiyorsanız, Samsung Galaxy Watch 6 alınabilecek bir saat modelidir.

Daha uzun bir pil ömrü için Galaxy Watch 6 alınabilir. Üstelik şuan bir Galaxy Watch 5’e sahipseniz bile tercih edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir