TeknoMars

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Otomobil
  4. »
  5. Tesla Model 3 Duyuruldu

Tesla Model 3 Duyuruldu

Elektrikli otomobillerin tutulan markası Tesla, yeni elektrikli sedan modelini duyurdu. Tasarımda değişiklikler mevcut. Yolcuların klima sistemini ve eğlence sistemini kontrol edebilmesi için arka tarafta 8 inçlik bir dokunmatik ekran bulunuyor. Direksiyonda dokunmatik tuşların yanı sıra fiziksel düğmeler de mevcut.

Ses azaltıcı malzemeler eklendi ve süspansiyonlar üzerinde geliştirmeler yapıldı. 360 derece akustik cam teknolojisi eklendi. Bu teknolojiyle ses konusunda yalıtım arttırıldı. 61.900 dolardan başlayan fiyatıyla birlikte önceki modeline göre 4.500 dolarlık bir artış görülüyor. Uzun menzili ise 71.900 dolar.

Avustralya’da tahmini teslimat süreleri Ocak-Mart 2024 olarak görünüyor.

tesla model 3 detayları

Verimlilik, güvenlik, performans ve tasarım konusunda yenilikler içeren Tesla Model 3 çeşitli yükseltmeler içeriyor. Dışarıdan bakıldığında yeni otomobil daha şık bir görünüme sahip. Arka lambalar da yenilenerek birinci nesil otomobilden daha modern görünmesini sağlıyor.

Bu konu da ilginizi çekebilir: Elektrikli Arabaların Dezavantajları Nelerdir?

Şu anda Avustralya ve Yeni Zelanda pazarlarında Ultra Kırmızı ve Gizli Gri renkleri ile satışa çıkıyor. İç mekanda ön panel boyunca yeni malzemeler kullanılmış ve kapı kaplamalarının etrafında yeniden tasarlanmış öğeler kullanılmış. Yeni otomobildeki koltuklar, mevcut otomobilde sunulan ısıtma fonksiyonunun yanı sıra soğutma için havalandırma da sunuyor. Ön taraftaki ekran önceki modele göre biraz daha büyütülmüş durumda.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir