TeknoMars

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Oyun
  4. »
  5. Streets of Rogue 2 Oyunu Çıkışa Hazırlanıyor

Streets of Rogue 2 Oyunu Çıkışa Hazırlanıyor

streets of rogue 2 kapak fotoğrafı

Streets of Rogue oyununun devam oyunu olan Streets of Rogue 2 için çıkış tarihi 2024 olarak belirlendi. Roguelite temasına sahip olan bu oyun, sevenleri tarafından büyük bir merakla takip ediliyor. 32 farklı karakter ile dilediğiniz şekilde oynama özgürlüğü sunan Streets of Rogue yeni oyununu çıkarmak için son hazırlıklarını yapıyor ve dikkat çeken yeni birçok özellik eklendiği geliştirici tarafından duyuruldu.

streets of rogue 2 oyun içi görüntü

İlk oyunu hatırlamak gerekirse, 5 farklı katmandan oluşan bölümleri ve her karakteri kendine özgün özelliklere sahip 32 farklı karakterler ile birlikte bitirmeye çalışıyoruz. Her katmanda toplam üç aşama bulunuyor. Her katın ilk aşamasında 2 görev var. İkinci aşamasında 3 görev ve son aşamasında ise bir negatif özellik eşliğinde 2 zorlu görev bulunuyor.

Streets of Rogue ise araç kullanabilme özelliği dikkat çekiyor. Oluşturulan harita ise ilk oyunun haritasına göre 100 kat büyütülmüş. İlk oyundaki harita bile yeterli büyüklükte. Yeni harita ise ilk oyun ile karşılaştırıldığında devasa olacak. Önceki oyunda farklı haritalar varken bu oyunda ise tek bir büyük harita olacak. Yapay zekanın da önceki oyuna göre daha geliştirilmiş olduğu söyleniyor. Önceki oyunda kendimize göre bir bölge inşa edemez iken yeni oyunda bunun mümkün olacağını düşünüyoruz. Belki minik bir çiftlik oluşturma ve ev dekorasyonu yapmak mümkün olabilir. Online bir şekilde oynama imkanı olacağı için vakit geçirmek için birebir olacak. Geliştirici Matt Dabrowski umarız yeni oyunun fiyatlandırmasını steam döviz kuruna göre yapmaz. Mevcut oyun Streets of Rogue şuanda 190TL ile satışta. Yeni oyunun en az 400TL olarak satışa çıkacağını düşünmekteyiz. İlk indiriminde %20 görecektir.

Geçtiğimiz günlerde, Streets of Rogue 2 için discord sunucusu üzerinden önerilerde bulunan kişilerden bazılarına oyun hediye edildi. Bu anlamda geliştirici Dabrowski yeni oyuna ve oyuncularının fikirlerine değer veriyor. Bizler ise büyük bir heyecan ile yeni oyunun çıkması için 2024 yılını iple çekiyoruz.

Aşağıdan geliştirici tarafından yayınlanan co-op demo videosunu izleyebilirsiniz. Peki siz yeni oyunu almayı düşünüyor musunuz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir